İkitelli Osb Mah., Yıldız Teknik Üniversitesi İkitelli Teknopark, TÜ İkitelli Teknopark Sok., İkitelli Osb/Başakşehir/İstanbul, Türkiye
Akana Deniz Yüksek Teknolojileri
image1

Hakkımızda

  

Akana  Deniz  Yüksek  Teknolojileri  otuz yıla yakın balıkçılık endüstrisine emek vermiş iki su ürünleri yüksek mühendisi tarafından  2018 yılının başında kurulmuş bir teknoloji firmasıdır. Dünya gelecekte denizden beslenecektir. Tüm bilim adamlarının çıkarımları bu yöndedir istatistikler de bu eğilimdedir. Denizlerimizin küresel ısınmada bir denge aracı olması   dünyamıza salınan karbonun %50 sini denizlerimizin emme kapasitesinin olması  denizin aslında bizler için balıkçılık endüstrisinin çok ötesinde bir kavram olduğunu söylüyor. İşte biz tam bu noktada  balıkçılık endüstrisine hizmet ederken denizleri de var edecek bir dünya kurmak için  kurulduk.


  

Firmamız  ülkemiz başta olmak üzere dünya perspektifinde balıkçılık endüstrisine hizmet amacı ile kurulmuştur. Akana kısaca balıkçılık endüstrisinin 04’ dür . Balıkçılık ekonomisi balıkçılık yönetimini de içeren topyekün bir süreçtir. Akana bu süreçte balıkçılık endüstrisi ve balıkçılık ekonomisinin temel sorunlarına teknolojiyi ve hatta yüksek teknolojiyi kullanarak çözüm arayan bir firmadır.Dünya bugüne kadar balıkçılık endüstrisinde yüksek teknolojik araçlar üreten firmalara tanık olmuştur fakat bu firmaların hepsi başka amaçlar için kurulup balıkçılık endüstrisini de ek Pazar olarak yanına alıp denizin ve balıkçılığın  gerçek sorunlarına kafa yorarak bütüncül bir çözüm üretmemiştir. Biz ise tamamen balıkçılık endüstrisine odaklı temel de doğanın üretme gücünün esas alarak onu koruma noktasından hareketle günlük değil temel çözümler üreterek teknolojiyi balıkçılığın hizmetine vermeyi amaçlayan bir firmayız .